Wiesner Richard
Číslo položky: 14908
Moje sledované obrazy Kytice Gladiol - velký formát
popis: Olej na plátně, rozměr 100 x 95,5 cm, poškozeno, nerámováno
o autorovi: Malíř, pedagog.
Narodil se 6.7. 1900 v rudě na Moravě a zemřel 6.11. 1972 v Praze.
Studoval u prof. A. Hofbauera na UMPRUM v Praze a u prof. J. Obrovského a V. Nechleby na AVU tamtéž, dvouletý stipendijní pobyt v Paříži. Zásadní vliv na tvorbu mělo poznání díla Maneta. Hledal spojení moderního umění a tradičních hodnot, v malbě na portréty, figury, intimní náladová témata, zátiší a krajinu. Postavy měli velikost a pádnost barokních monumentálních plastik.
(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
15 000 Kč

10.05.2022 20:14