Kudzia Miroslav
Číslo položky: 14518
Moje sledované obrazy Matka s dítětem - velký formát
popis: Olej na plátně, rozměr 100 x 70 cm
o autorovi: 7.1.1962 ve Vranově nad Topľou

Autor je Vranovský výtvarník, tzv. "Umělec na volné noze". Výtvarnému umění se věnoval už během studia na SPŠ v Spišské Nové Vsi a později na VST v Košicích, kterou nedokončil kvůli snaze uplatnit se na VŠVU v Bratislavě. Jeho díla jsou ve sbírkách v 15 zemích světa. Několik z nich vlastnil i bývalý československý prezident Václav Havel. Na Slovensku začal vystavovat v 90. letech 20. století. Svou tvorbu dosud prezentoval na 16-ti samostatných výstavách doma i v zahraničí, naposledy ve Francii a USA. V 90-tých letech zanechává tvorbu striktního realismu a nastupuje cestu krajinářských motivů. Konec minulého století je poznamenán uvolněnějším koloritem malířského rukopisu. Projevuje spontánnost a sebevyjádření v tvorbě, využívaje postupy moderního umění. Objevuje se expresivní a dynamické střídání barevných ploch v kombinaci s gestické efektem. Inspirace pro svou práci čerpal v New Yorku i v Paříži.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
5 000 Kč