Sedláček Vojtěch
Číslo položky: 14701
Moje sledované obrazy Koně , Srneček
popis: Vojtěch Sedláček + Emil Kotrba - 2x litografie, rozměr ve výřezu 14 x 19 cm a 13,5 x 20 cm, zaskleno, u litografie od E. Kotrby poškození.
o autorovi: Narodil se 9. 9. 1892 v Libčanech u Hradce Králové a zemřel 3. 2. 1973 v Praze.
Malíř, kreslíř a grafik figurálních scén z venkovského života.
V letech 1912 až 1920 byl žákem profesora Preislera a Švabinského na akademii výtvarných umění. V letech 1918 až 1927 vyučoval jako profesor kreslení na střední škole, naposledy v Pardubicích. Od roku 1926 se věnoval výhradně malbě a grafice.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
600 Kč
600 Kč

22.03.2022 21:44

600,00 Kč 16.1.2022 23:20:13