Stavinoha Eduard
Číslo položky: 14712
Moje sledované obrazy Domky v údolí
popis: Olej na plátně, rozměr 60 x 80 cm
o autorovi: Narozen 17. 11. 1903 ve Vídni, zemřel 14. 6. 1973 v Praze.
Malíř krajinář a teoretik. Studoval v letech 1926-1928 u Františka Kupky na Ecole nationale supérieure des beaux-arts v Paříži, 1930-1933 studoval na pražské Akademii u prof. W. Nowaka. Zakládající člen brněnského Devětsilu. Na počátku byl ovlivněný orfismem, později se věnoval moderní figurativní malbě, ovlivněné tvorbou Henri Matisse. Po roce 1948 se soustředil na realistickou malbu s revoluční tématikou a lyricky pojaté krajinomalby. Držitelem titulu zasloužilý umělec.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
8 000 Kč