Demel Karel
Číslo položky: 14271
popis: Lept, rozměr listu: 75 x 49 cm, tisková plocha : 10ti jednotlivých výjevů - 12 cm x 9 cm. Autorský tisk, signováno tužkou , datováno 92.
o autorovi: Narodil se 28. 2. 1942 v Praze.
Grafik, ilustrátor.
Studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie. Pak studoval grafiku a knižní ilustraci na VŠUP v Praze, kde byl žákem prof. Z. Sklenáře aj. Anderleho. Je jedním z nejvýznamnějších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let. Je zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie v Bratislavě, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 600 Kč