Vácha Rudolf
Číslo položky: 14247
popis: Olej na plátně, rozměry: 61 x 50 cm - Paříž 1904
o autorovi: Narodil se 19. 6. 1860 v Hluboké nad Vltavou a zemřel 10. 2. 1939 v Praze. Malíř
Studoval ve Vídni na akademii umění. V roce 1888 odjel do Paříže, tam studoval u Rixense a současně studoval díla starých mistrů. Stal se malířem vysoké pařížské společnosti. Francie se stala jeho druhou vlastí, setrval zde čtvrt století a stal se oblíbeným podobiznářem a ilustrátorem pro pařížské nakladatele. Zdobil vějíře malbou na způsob Ludvíka XV. Maloval výzdoby salonů a boudoirů. Věnoval se i grafice. V roce 1896 přijel do Čech portrétovat svého otce a profesora T. Talíře. V roce 1908 se přestěhoval s rodinou do Prahy a zřídil si zde atelier a věnoval se portrétům. Pravidelně vystavoval, především v Rubešově galerii.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
10 000 Kč