Živný Jan
Číslo položky: 14439
Moje sledované obrazy Portrét ženy v zeleném
popis: Olej na plátně, rozměr 51 x 40 cm
o autorovi: Český malíř a restaurátor. Narozen v roce 1946 v Mělníku, mezi lety 1961 a 1966 studoval na Střední odborné škole výtvarné v Praze a v roce 1966 byl přijat na Akademii výtvarných umění v Praze na obor malířství. Zprvu studoval u prof. Oplta, poté u prof. B. Slánského ve speciální škole malířské a restaurátorské. Součástí studia na AVU byl dvouletý pobyt v mistrovské restaurátorské škole u prof. dr. H. Kortana ve Vídni. Ve Vídni získal zkušenosti v oboru restaurování starých uměleckých tisků, který u nás nebyl vysokoškolsky zaveden. Pod vedením prof. O. Wächtera nabýval také zkušenosti v mezinárodním kolektivu restaurátorů, podílejícím se na záchraně florentských renesančních mědirytin a na restaurování malovaných tapet čínského salonu zámku Schönbrunn. V roce 1972 pokračoval ve studiu na AVU u prof. K. Veselého a nakonec studia dokončil u prof. R. Ondráčka ve speciální škole malířské restaurátorské.

Po roce 1972 působil do roku 1976 jako asistent na AVU, zúčastnil se mnoha restaurátorských akcí v zahraničí – v Bulharsku na záchraně středověkého ikonostasu Bačkovského monastyru, ale i Česku – Liběchov, Salla Terrana J. Navrátila, fresky Františka A. Maulbertsche v Dyji u Znojma. Mezi lety 1989 a 1992 absolvoval postgraduální kurz Filosofické fakulty University Karlovy na katedře estetiky a dějin umění.

Po skončení studia na AVU v r. 1972 pracoval samostatně i v kolektivech umělců na restaurátorských pracích ve všech oborech volného umění i architektury. Věnoval se rovněž vlastní malířské tvorbě, zejména krajinomalbě a portrétu. Vystavuje kolektivně i samostatně. Je členem Unie výtvarných umělců a Asociace restaurátorů.
Vyvolávací cena:
800 Kč
2 600 Kč