Adámek Rudolf
Číslo položky: 14168
popis: Kolorovaná perokresba, rozměry ve výřezu pasparty: 18,5 x 16 cm, zaskleno, poškozený rám. Vzadu číslo z výstavy nakladatelství Beaufort
o autorovi: Narodil se 9. 5.1882 v Kutné Hoře a zemřel 1. 3.1953 v Praze. Malíř, grafik, ilustrátor
Byl žákem pražské akademie u profesora Františka Ženíška. V jeho pracích je silný prvek mysticismu. Byl visionářem a náboženským myslitelem. Ilustroval různé knihy pohádek. Mezi uměleckými odborníky je považován za předního českého symbolistu. Byl členem výtvarného a uměleckého sdružení symbolistů Sursum a S. V. U.“ Myslbek“. V letech 1925 – 1930 podnikl tři studijní cesty do Itálie a v roce 1931 do Paříže. Vydával litografie, maloval ale i krajiny, kreslil též ex libris. Zpočátku se věnoval ilustracím pohádek, později vytvořil řadu ilustrací především duchovní literatury. Byl hluboce věřící a postupně se přikláněl k mysticismu; často se zabýval náměty ze života Krista. Historiky umění je často považován za předního českého symbolistu. Jeho tvorba byla blízká dílu Františka Koblihy, Jana Konůpka, Josefa Váchala, Jana Zrzavého nebo Františka Bílka.

Vyvolávací cena:
800 Kč
7 600 Kč