Flache Julius
Číslo položky: 13999
Moje sledované obrazy Matka s dítětem
popis: Olej na lepence, rozměr 57 x 37 cm
o autorovi: Narodil se 7. 11. 1892 v Budapešti a zemřel 18. 9. 1967 v Banské Bystrici.

Roku 1907 se učil zámečníkem ve strojírenských závodech Láng v Budapešti, potom na reálném, gymnáziu a současně na sochařské škole K. Szodyho. Od 1911 na Akademii v Budapešti u profesora Ferenczyho, poté ve Vídni u prof. G. Klimta a Rauchingera. 1914 – 1917 byl kresličem hlavního divizního štábu rak. uh. armády. Od 1917 žil a tvořil v Banské Bystrici. Flache se vyznačoval akvarelovým nakládáním s olejomalbou, kterým dosahoval bezprostřednosti a lehkosti malířského výrazu. Jeho díla jsou ve sbírkách SNG Bratislava a dalších.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
17 000 Kč