Myslbek Karel
Číslo položky: 14124
Moje sledované obrazy Plachetnice na moři
popis: Olej na plátně, fixováno na lepence, rozměry: 30 x 43 cm, silně poškozený rám.
o autorovi: 1874-1915
Narodil se v Praze jako syn sochaře Josefa Václava Myslbeka. Pražskou AVU studoval tajně proti vůli svého otce a zprvu i vystavoval pod jménem Frant. Voves. V počátcích své tvorby se zabýval krajinomalbou, později převládaly sociální městské motivy. Neunesl tíhy války a dobrovolně svůj život ukončil.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

25.01.2022 20:20

2 500,00 Kč 11.1.2022 19:19:27