Desains Charles Porphyre Alexandre
Číslo položky: 14100
popis: Olej na plátně, rozměry: 30 x 24 cm. Nově rámováno.
o autorovi: Charles Porphyre Alexandre Desains, narozen v Lille 28. května 1789 zemřel v Paříži 6. prosince 1862 2, byl francouzský malíř
Femme asphyxiée (1822), Palais des Beaux-Arts de Lille.
Charles Desains se narodil v Lille a pocházel z rodiny v Saint-Quentinu. Usadil se v Paříži, kde byl žákem Jacquese-Louise Davida a přítelem dalších umělců, jako byli Horace Vernet, Paul Delaroche a James Pradier.
Jako člen Société libre des beaux-arts de Parisbyl jejím prezidentem v roce 1835.3 a 18554
V roce 1835 žil v č. 8 rue Cassette v Paříži.5
V letech 1819 až 1827 vystavoval v Pařížském salonu.
Díla
Rozptýlení hraběte z Brancasu (č. 1615), předmět podle dopisů Madame de Sévigné
Svatá rodina (č. 1616)
1822: Udušená žena
1827: Bojovník umírající pro kříž; vedoucí studia(č.321). Znovu vystaven Salon de Lille v roce 1834
1833, obraz odmítnut porotou 7, Loterie, která se nenachází8
1846,obrazy odmítnuté porotou 9, Panna truchlí nad svým synem,který se nenachází a černoch,není lokalizován.
Veřejné sbírky
Palác výtvarných umění Lille:
Femme asphyxiée,1822, olej na plátně10,11,12
Adam a Eva našli Abela mrtvého,186113
Paříž, Muzeum Louvru : Sophie-Clémence Delacazette (1774-1854), miniaturní
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
7 000 Kč