Daněk Sedláček František
Číslo položky: 13959
Moje sledované obrazy Potok v zeleném lese
popis: Olej na plátně fixováno na lepence, rozměr 49,5 x 64,5 cm, zaskleno, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 28. 1. 1892 v Košířích v Praze a zemřel 1974 v Praze.
Malíř krajinář.
Od roku 1912 byl žákem Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Jeho studia přerušila první světová válka, po jejímž konci se na školu vrátil a po dvou letech přešel na Akademii výtvarného umění k profesoru Vratislavu Nechlebovi. Po absolvování se oženil a hodně cestoval. Oblíbil si malebné kraje jako Podkarpatskou Rus, Valašsko a Slovácko. Začátkem dvacátých let 20. století přišel na Vysočinu, do Kamenice nad Lipou a namaloval zde řadu obrazů. Jeho pohledy připomínají naše starší plenairisty. Maloval s oblibou daleké výhledy do kraje, lesní interiéry, průhledy lesem, potoční zákoutí, staré uličky a zámky.
Vyvolávací cena:
6 800 Kč
6 800 Kč

23.11.2021 22:02

6 800,00 Kč 19.10.2021 09:33:35