Fehr Friedrich
Číslo položky: 14029
Moje sledované obrazy Jeptišky v rozpravě 1919
popis: Olej na plátně, rozměry malby: 78 x 61 cm. Vyčištěno, plátno napnuté na novém blindrámu.
o autorovi: Friedrich Fehr (24. května 1862 – †. září 1927) byl německý malíř . Je považován za představitele historicismu.
Friedrich Fehr se narodil v roce 1862 jako syn notáře Kaspara Fehra a jeho ženy Anny ve Wernecku v Dolních Frankách. Ve Würzburgu navštěvoval Realgymnasium a v letech 1878 až 1884 studoval na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Stipendium Nadace Martinavon Wagnera mu umožnilo studovat v Itálii vletech 1885 až 1890.
Po roce 1890 se Friedrich Fehr usadil v Mnichově a založil tam soukromou malířskou školu spolu s Ludwigem Schmid-Reuttem a Paulem Nauenem, ze které se vynořili známí umělci jako Emil Nolde, Clara Rilke-Westhoff, Hans Meyer-Kassel a Erich Kuithan. V roce 1897 se Friedrich Fehr oženil s tehdy 29letou Bertou Roloffovou(1868 – 1957). Fehr obdržel v roce 1897 hovor na Akademii Karlsruhe. Od dubna do července 1899 vyučoval Friedrich Fehr ve třídě kresby a malby podle živého modelu na Ženské akademii Mnichovského uměleckého sdružení a ve stejném roce následovala výzva profesora na Akademii Karlsruhe, kde vedl malířskou třídu až do jejího rozpuštění v roce 1923. Wladimir Lukianowitsch von Zabotin, Wilhelm Hempfing, Margarethe von Reinken a Alexander Kanoldt byli mezi jeho studenty během jeho pobytu v Karlsruhe. V letech 1904 až 1919 vedl také třídu figurální malby na Karlsruhe School of Painters.
Po odchodu do důchodu se Fehr v roce 1924 s rodinou přestěhoval do Pollingu,kde žil až do své smrti 29. září 1927. Friedrich Fehr je pohřben na hřbitově Stiftskirche Heilig Kreuz ve volbách.
Friedrich Fehr byl zvěčněn Hermannem Billingem a Hermannem Binzem ve fontáně na Náměstí Stephanplatz v Karlsruhe.
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
12 000 Kč