Slíva Jiří
Číslo položky: 13776
Moje sledované obrazy Konvolut čtyř PF - Č.4
popis: 4X litografie, celkový rozměr 21 x 15 cm, nerámováno
o autorovi: Karikaturista, ilustrátor, grafik, malíř, pedagog.

Narodil se 4.7. 1947 v Plzni.

Studoval na VŠE v Praze, ve výtvarném umění se vzdělával soukromě. Pracoval v prognostickém oddělení Ústavu pro filozofii a sociologii ČASV v Praze, od 1979 ve svobodném povolání. V letech 1990-1994 pedagogicky spolupracoval s J. Šalamounem na Letní akademii výtvarného umění v Salcburku, 1990 vedl na univerzitě v Salcburku, 1990 vedl na univerzitě Berlin v Ohiu seminář Poetry and Cartoon. Od 1972 začal uveřejňovat své kreslené grotesky a humorné ilustrace, jimiž zpočátku ilustroval vlastní verše v deníku Mladá fronta; záhy se začlenil do okruhu kreslířů časopisu Mladý svět. Od roku 1980 se věnuje volné grafice.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 100 Kč