Klimt Gustav
Číslo položky: 13769
popis: Litografie 63/200, rozměr včetně rámu 74 x 54 cm, zaskleno
o autorovi: 1862 – 1918
jeden z nejvýznamnějších malířů přelomu 18. až 19. století. Jeho otec byl zlatník z Travčic u Litoměřic. Klimt spoluzakládal slavnou vídeňskou secesi a obecně je považován za jednoho z průkopníků symbolismu. Je znám hlavně pro své portréty, ale byl také výborným krajinářem. Navrhoval i nábytek a umělecké předměty.

Poslední vydražené dílo Gustava Klimta se prodalo v roce 2017 za téměř 48 milionu liber (1,5 miliardy korun). Obraz byl navíc až do roku 1968 majetkem Národní galerie v Praze.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/kultura/nejslavnejsi-malir-s-ceskymi-koreny-po-obrazech-gustava-klimta-lacnili-i-naciste.A180206_111424_ln_kultura_jto
Vyvolávací cena:
2 300 Kč
2 300 Kč

23.11.2021 20:08

2 300,00 Kč 16.10.2021 06:59:46