Jelínek Josef
Číslo položky: 5884
popis: Olej na plátně, rozměr 62,5 x 46,5, rám silně poškozen, plátno poškozeno
o autorovi: Narozen 3. 12. 1871 v Čimelicích a zemřel 20. 8. 1945 v Turnově.
Malíř, sochař, grafik a profesor kreslení.
Studoval na Pražské akademii výtvarného umění u profesora M. Pirnera, dále rok na akademii v Bruselu u profesora Portaelse a Stalaerta. Po návratu do Prahy pokračoval ve studiu ve škole Pirnerově. Po vojenské službě vstoupil do École des Beaux-Arts v Paříži do dílny L. Bonnata. Od počátku 90. let byl členem S.V.U. Mánes. Maloval se zálibou motivy po způsobu Chittussiho, prosycené vzduchem a světlem.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
700 Kč
3 300 Kč