Toroň Jiří
Číslo položky: 14003
Moje sledované obrazy Loďka na mořském břehu
popis: Olej na plátně, rozměry : 46,5 x 81,5 cm
o autorovi: Jiří Toroň
Narodil se 23.1.1924 v Ostravě a zemřel 2.5.2005 v Praze.
Studoval na pražské Akademii výtvarného umění u prof. J. Obrovského a K. Mináře a současně na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy u prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana. Působil jako pedagog na Akademii výtvarného umění. Zabýval se především restaurováním nástěnných i závěsných malířských děl, polychromovaných soch a sgrafit. Ve volné tvorbě se věnoval malbě, kresbě i grafice. Témata pro svá díla čerpal na hornické Ostravě.
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
3 000 Kč

16.11.2021 20:34

3 000,00 Kč 12.11.2021 13:00:33