Saudek Kája
Číslo položky: 13802
popis: Tisk na plechu, rozměr 46,5 x 36,5, cm, signováno v tisku, v horní části závěsná dírka, nerámováno
o autorovi: Malíř, kreslíř.
Narodil se 13.5. 1935 v Praze a zemřel 26. 6. 2015 tamtéž.
Studoval na Gorkého univerzitě v Moskvě a soukromě. Pracoval jako technický kreslič, od roku 1968 ve svobodném povolání. Věnuje se kresbě, malbě, plakátové tvorbě, časopisecké ilustraci a literární činnosti. Patří mezi přední osobnosti kresleného komiksu u nás od druhé poloviny 60. let. Prvotní výtvarné impulsy vycházely z animované tvorby W. Disneye a literárního díla J. Foglara, později také americké popartové kultury, díla R. Rumba a R. Corbena – rip of press. Řadu let spolupracoval s časopisem Mladý svět, zabýval se filmovou a televizní propagací, kresleným a reklamním filmem, knižními ilustracemi, příležitostně provedl nečetná zinkografická exlibris.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

17.11.2021 20:04

2 500,00 Kč 16.9.2021 16:34:31