Dvořák Bohuslav (Baťka)
Číslo položky: 13658
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Břízy u cesty
popis: Olej na lepence, rozměry: 25,5 x 36 cm, zaskleno
o autorovi: Dvořák Bohuslav (Baťka) Narodil se 30. 12 1867 v Praze a zemřel v roce 1951.
V roce 1889 vstoupil do krajinářské školy prof. Julia Mařáka na akademii výtvarného umění v Praze. S Panuškou a Plaškem se octl poprvé v Podkrkonoší. Touha po realističtějším malování a barevnější paletě po způsobu Chittussiho ho zavedla spolu s Kavánem a Holubem do Železných hor. Dvořák vystihuje barvou i stavbou obrazu všechny příznačné složky chudého podhorského kraje a jeho ovzduší s vysokým nebem, putujícími oblaky, břízami, jeřáby a kvetoucími loukami. V roce 1941 dostal státní národní cenu za životní dílo. V odborných kruzích mykologických je vysoko ceněn jako malíř českých hub. Přestože jeho začátky jednoznačně konturový realismus, nezapře již v žákovských pracích schopnost vystihnout náladu místa. Subjektivismus převažuje v několika výsostných dílech přelomu století (zejména v drobných studiích z parků a zahrad), úroveň tehdejší tvorby posiluje zákonitě společný ateliér se Slavíčkem a pečlivé sledování pražského uměleckého dění. Po roce 1900 se přiklání k dekorativnímu krajinářství. Po roce 1905 se jeho krajinářská tvorba ustaluje na vyvážené formulaci motivu v realistickém ztvárnění, s výrazným barevným koloritem a v jakémsi gobelínovém ornamentu.
Vyvolávací cena:
1 300 Kč
Aktuální cena:
19 200 Kč

aukce končí za
Ukončená
15.11.2021 20:35

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
19 200,00 Kč 15.11.2021 20:31:38
(limitem)
18 200,00 Kč 15.11.2021 20:31:38
17 200,00 Kč 15.11.2021 20:30:49
(limitem)
16 200,00 Kč 15.11.2021 20:28:47
15 200,00 Kč 15.11.2021 20:28:42
(limitem)
15 100,00 Kč 15.11.2021 20:28:42
14 100,00 Kč 15.11.2021 20:28:38
(limitem)
13 100,00 Kč 15.11.2021 20:28:38
12 100,00 Kč 15.11.2021 20:28:14
(limitem)
11 100,00 Kč 15.11.2021 20:27:44
10 100,00 Kč 15.11.2021 20:27:38
(limitem)
10 000,00 Kč 15.11.2021 20:27:37
9 500,00 Kč 15.11.2021 20:27:34
(limitem)
9 000,00 Kč 15.11.2021 20:27:34
8 500,00 Kč 15.11.2021 20:27:31
(limitem)
8 000,00 Kč 15.11.2021 20:27:31
7 500,00 Kč 15.11.2021 20:27:28
(limitem)
7 000,00 Kč 15.11.2021 20:27:27
6 500,00 Kč 15.11.2021 20:27:20
(limitem)
6 000,00 Kč 15.11.2021 20:27:20
5 500,00 Kč 15.11.2021 20:27:11
(limitem)
5 000,00 Kč 15.11.2021 20:27:11
4 900,00 Kč 15.11.2021 20:27:03
(limitem)
4 800,00 Kč 15.11.2021 20:27:03
4 700,00 Kč 15.11.2021 20:26:10
(limitem)
4 600,00 Kč 15.11.2021 20:25:51
4 500,00 Kč 15.11.2021 20:25:50
(limitem)
4 500,00 Kč 15.11.2021 20:25:50
4 400,00 Kč 15.11.2021 20:25:47
(limitem)
4 300,00 Kč 15.11.2021 20:25:47
4 200,00 Kč 15.11.2021 20:19:38
(limitem)
4 100,00 Kč 15.11.2021 20:19:06
4 000,00 Kč 15.11.2021 20:19:01
(limitem)
3 900,00 Kč 15.11.2021 20:19:01
3 800,00 Kč 15.11.2021 20:18:55
(limitem)
3 700,00 Kč 15.11.2021 20:18:55
3 600,00 Kč 15.11.2021 20:18:51
(limitem)
3 500,00 Kč 15.11.2021 20:18:51
3 400,00 Kč 15.11.2021 20:18:49
(limitem)
3 300,00 Kč 15.11.2021 20:18:48
3 200,00 Kč 15.11.2021 20:15:47
(limitem)
3 100,00 Kč 15.11.2021 18:28:58
3 000,00 Kč 15.11.2021 18:28:55
(limitem)
3 000,00 Kč 15.11.2021 18:28:55
2 900,00 Kč 15.11.2021 18:28:51
(limitem)
2 800,00 Kč 15.11.2021 18:28:51
2 700,00 Kč 15.11.2021 17:58:55
(limitem)
2 600,00 Kč 15.11.2021 17:58:55
2 500,00 Kč 15.11.2021 15:47:36
(limitem)
2 400,00 Kč 15.11.2021 11:46:55
2 300,00 Kč 15.11.2021 11:14:42
2 200,00 Kč 15.11.2021 11:13:47
2 100,00 Kč 15.11.2021 09:13:59
2 000,00 Kč 14.11.2021 21:12:12
1 900,00 Kč 14.11.2021 19:41:23
1 800,00 Kč 14.11.2021 19:16:26
1 700,00 Kč 14.11.2021 14:26:30
1 600,00 Kč 14.11.2021 13:32:13
1 500,00 Kč 13.11.2021 13:32:37
1 400,00 Kč 13.11.2021 07:10:40
1 300,00 Kč 12.9.2021 15:09:33