Ullmann Josef
Číslo položky: 13663
Moje sledované obrazy Rozkvetlá louka
popis: Olej na lepence, rozměry: 39 x 50 cm, zaskleno. V levém herním rohu poškozeno. Kvalitní řezaný rám. Vznik obrazu okolo roku 1903
o autorovi: Narodil se 13. 6. 1870 v Nekmíři na Plzeňsku a zemřel 31. 5. 1922 v Praze.
Nejprve odešel za studiem do Mnichova, později se stal žákem pražské akademie výtvarného umění a v letech 1894 – 1899 studoval u profesora Pirnera a J. Mařáka. Vystavoval rozměrné krajiny v Rudolfině, později menší krajiny, zachycující náladu atmosféry. Ve svých dílech znázorňuje lesní tišiny podle vzoru Mařáka. Teprve v letech 1918 – 1929 tvořil krajiny po způsobu impresionistů (technika barevných skvrn), k nimž se vědomě hlásil již v roce 1911. Vrcholné období jeho činnosti nastává koncem světové války, kdy zejména vznikají jeho výhledy do širého kraje.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
30 000 Kč

15.11.2021 19:14

30 000,00 Kč 12.9.2021 22:01:51