Knüpfer Beneš (Benedikt Julius)
Číslo položky: 13792
popis: Olej na lepence, rozměr ve výřezu 25,5 x 17 cm, zaskleno, nesignováno, značeno na rámu
o autorovi: Narodil se 12. 4. 1844 v myslivně ve Frýdštejně u Sychrova a zemřel 18. 11. 1910 na moři na cestě do Ancony na parníku William.
Malíř moří.
V roce 1865 byl žákem pražské akademie umění, současně ale kreslil podobizny pro fotografy pro výkladní skříně. Od roku 1869 se v Mnichově věnoval pod vedením ředitele mnichovské akademie Karla Piloty dalšímu studiu. V kresbě se školil u profesora Raaba a v malbě u profesora Wagnera. V roce 1879 odcestoval z Mnichova do Říma, měl ateliér ve starém Palazzo Venezia. V Porto d´Anzio na břehu Tyrrhenského moře byl uchvácen mocným dojmem majestátního živlu a od té doby se datuje jeho převrat v uměleckém tvoření a stává se výhradně malířem moře. Nymfy, Satyrové, Najady, Nereidky, Tritoni, Sirény, Centauři a Fauni tvoří stafáž v jeho zobrazování moře.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
9 500 Kč