Wirth Eduard
Číslo položky: 13606
popis: Olej na plátně, rozměry : 33 x 52 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 1. 1. 1870 v Chotěboři a zemřel 9. 6. 1935 v Brně.
Působil jako malíř krajinář. V útlém věku se vystěhoval s rodiči do Rumunska. Absolvoval malířskou akademii v Benátkách. Cestoval po východních zemích, navštívil Svatou zemi, Jerusalem a Káhiru. V Káhiře pracoval jako profesor na umělecké akademii. Egyptská vláda ho pověřila výzdobou mnohých veřejných budov, i mohamedánských mešit. V Egyptě pobyl 21 let, pak se vrátil do osvobozené vlasti a usadil se v Brně.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 500 Kč

16.11.2021 21:26