Ježek Alois
Číslo položky: 13592
Moje sledované obrazy Mnich s brýlemi a dopisem
popis: Olej na dřevě, rozměry : 21 x 15,5 cm
o autorovi: Narodil se 1. 8. 1887 v Praze a zemřel v roce 1943.
Malíř a kreslíř.
Byl žákem na UMPRUM v Praze v letech 1904 - 1910 u prof. Dítěte a Maška. Studijní cesty pořádal do Drážďan, Mnichova, Vídně, Jugoslávie. Tvořil hlavně akvarely a barevné perokresby s motivy ze Staré Prahy. Vystavoval v řadě českých měst.
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
2 200 Kč