Skramlík Jan
Číslo položky: 13511
popis: Olej na plátně, rozměry: 91,5 x 60 cm, s rámem: 107 x 76 cm
o autorovi: Narodil se 1.7.1860 v Praze a zemřel 6.9.1936 v Praze
Pocházel se staropražské rodiny, uměleckou dráhu začal velice záhy, studoval na pražské akademii, následovalo osmileté studium v Mnichově u prof. W. Lindenschmidta. Poté načas přesídlil do Paříže, kde se seznámil s Václavem Brožíkem, který se po návratu do Prahy stal profesorem na pražské akademii. Jan Skramlík se na několik let stal žákem v jeho ateliéru. Podnikl cesty na jih Evropy, po Německu a Anglii. Největší vliv na jeho tvorbu měl šestiměsíční pobyt v Itálii. Začal malovat podobizny, náboženské motivy a historické žánry v krojích 16. a 17. století, jež se staly záhy velice populární. Poté volil menší formáty, opět s náměty historických kostýmových žánrů a portrétů. Z portrétů svého času vzbudil pozornost portrét jeho otce, pražského primátora, Emiliana rytíře Skramlíka.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
32 000 Kč
32 000 Kč

15.11.2021 19:10

32 000,00 Kč 13.9.2021 15:05:18