Delacroix Eugène
Číslo položky: 13481
Moje sledované obrazy Akt a šlechtic
popis: Litografie, rozměry tiskové plochy : 26,5 x 20 cm
o autorovi: Ferdinand Victor Eugène Delacroix [Delakrua] (26. dubna 1798, Charenton-Saint-Maurice, Francie – 13. srpna 1863, Paříž, Francie) byl francouzský malíř období romantismu, významná osobnost světového malířství 19. století. Do dějin výtvarného umění se zapsal především jako kolorista. Jeho zacházení s barvou značně ovlivnilo impresionismus. Je autorem několika nástěnných maleb ve francouzských státních institucích, mj. v Louvre a Bourbonském paláci. Ilustroval knihy soudobých autorů, např. Williama Shakespeara, Waltera Scotta či Johanna Wolfganga von Goetha. Zabýval se fotografií. Pravidelně vystavoval v Salonu. Tematický záběr jeho obrazů byl široký. Maloval historické náměty, zátiší, akty, portréty, mariny, žánrové výjevy, díla s orientálními náměty i kytice.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

16.09.2021 22:24