Kern Peter Július
Číslo položky: 13332
popis: Olej na lepence, rozměr 41,5 x 58 cm, zaskleno
o autorovi: Narodil 31. 1. 1881 v Liptovském Mikuláši-Palúdzka, zemřel 25. 3. 1963 tamtéž. 1896-1901 studoval na uměleckoprůmyslové škole v Budapešti, 1912-1913 byl na studijním pobytu v Mnichově. Od 1906 působil jako státní restaurátor v Székesfehérvár a dalších městech, pak žil v Liptovském Mikuláši - bažiny. 1911-1914 byl na pracovním pobytu ve Važci. Po vzniku ČSR organizoval první výstavu Slovenská umělců v Liptovském Mikuláši (1919), která o rok později vedla k založení Spolku Slovenská umělců (stal se jeho tajemníkem). Kromě malířství a restaurování se věnoval i fotografii. Samostatné výstavy měl v Bratislavě (1943) a Liptovském Mikuláši (1957). Souborná výstava v Liptovském Mikuláši
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
12 100 Kč