Soukup Josef
Číslo položky: 13387
popis: Olej na lepence, rozměr 524,5 x 31 cm, malba i lepenka poškozena
o autorovi: Narodil se 28. 1. 1890 v Praze na Vinohradech a zemřel roku 1970.

Byl žákem uměleckoprůmyslové školy v Praze u profesora E. Dítěte, K. Maška a J. Shikanedra. Renovoval obrazy v kostelích na Žatecku, fresky v Herbersteinském zámku v Budyni nad Ohří. Roku 1910 se vydal na studijní cestu po Itálii. Ve světové válce byl v zajetí v Rusku. V letech 1916 - 1917 vyzdobil nástěnnými malbami katolický kostel v Jelci. Od roku 1933 vystavoval na členských výstavách S. V. U. Myslbek.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
2 900 Kč