Sahula Josef
Číslo položky: 5940
Moje sledované obrazy Krajina na Šumavě
popis: Olej na plátně, rozměr 38 x 71 cm
o autorovi: 8. února 1918, Ústí nad Orlicí – 31. prosince 2006, Prachatice)
byl český akademický malíř a grafik, pedagog, čestný občan města Prachatice

Dílo Josefa Sahuly spadá mezi realismus ovlivněný impresionismem-.Ve své tvorbě byl ovlivněn dílem Oldřicha Blažíčka. Sahulova tvorba je zastoupena ve sbírkách Ministerstva kultury ČR, jihočeských galeriích , v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Tvořil na Šumavě, Pošumaví, Prachaticích, podnikal studijní cesty do Rakouska, Maďarska, Itálie, Bulharsku, Izraeli, Jugoslávii a Německu. Tvořil olejomalby, volnou a užitou grafiku, litografie, kresby, akvarely.

Vyvolávací cena:
1 200 Kč
7 500 Kč