Boháček Karel
Číslo položky: 13364
popis: Olej na plátně, rozměr 66 x 88 cm, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 4. 8. 1886 ve Velkých Zámachách a zemřel 21. 8. 1928 v Praze.
Malíř krajinář, figuralista.
Byl žákem profesorů Bukovce, Thieleho a Krattnera na akademii v Praze. Význam jeho tvorby je především v krajině, jeho obrazy měly selské motivy. Jeho poslední prací byl návrh na prapor republikánské strany mladoboleslavského kraje, který byl odhalen při výstavě severních Čech v Mladé Boleslavi. Byl členem Umělecké Besedy a podobně jako jeho přítel V. Rabas se snažil prostředky poučenými na světovém umění (Cézanne) vystihnout podstatné rysy domací krajiny. Figurální stafáže v jeho monumentálních krajinách byly ovlivněny příkladem J. Preislera. Bohatě též spolupracoval s ochotnickými spolky jako tvůrce opon a kulis.
Vyvolávací cena:
45 000 Kč
46 000 Kč