Solovjev Jan
Číslo položky: 13709
popis: Olej na plátně, rozměr 53,5 x 68,5 cm, nerámováno
o autorovi: (1922-2014)
Turnovský malíř, sochař, ilustrátor, dřevorytec a literát.
Na šperkařské škole se vyučil rytcem kovů, poté absolvoval UMPRUM v Praze u profesora Emila Filly. Po roce 1948 byl vězněn za protistátní činnost svého bratra. Od padesátých let minulého století žil a tvořil spolu s manželkou Jaroslavou, též malířkou, v Turnově. V začátcích byl nucen ilustrovat dětské knihy a vytvářet popisné ilustrace ptáků, rostlin, motýlů a minerálů. V malířské tvorbě se věnoval především portrétům a krajinomalbě. Tvořil také sochy a plastiky z kamene, měděného plechu a dalších materiálů.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

16.09.2021 22:08

1 000,00 Kč 7.6.2021 07:52:34