Brousek Karel
Číslo položky: 13500
popis: Olej na lepence, rozměr 50 x 67 cm.
o autorovi: Karel Brousek
Narodil se 6.9.1880 ve Velkém Přítočně u Kladna a zemřel 12.12.1952 v Praze.
Studoval na uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarného umění v Praze. Působil v Německu v různých uměleckých závodech pro malbu chrámových oken, procestoval téměř celou Itálii, v Benátkách se zabýval mozaikou. Po návratu do Prahy působil jako samostatný umělec v různých oborech uměleckého průmyslu (velká malovaná okna pro kostely, rázovitá keramika, návrhy na vazby knih). Působil též jako restaurátor nástěnných maleb a obrazů.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
2 200 Kč