Bureš Josef
Číslo položky: 13255
Moje sledované obrazy Rozkvetlá louka
popis: Olej na překližce, rozměr 50 x 69,5 cm, mírná krakeláž v malbě
o autorovi: Narodil se 5.6.1889 v Chrudimi a zemřel 5.6.1969 v Domažlicích.

Soukromě studoval u Karla Reisnera a Karla Raška, ve studiu malířství pokračoval na pražské Akademii výtvarného umění, kde byl žákem prof. Bukovace, Schwaigera a Ottenfelda. Věnoval se portrétní malbě, zobrazoval rázovité postavy z chodských vesnic a z Domažlic.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
2 100 Kč