Sychra Vladimír
Číslo položky: 13303
Moje sledované obrazy Dívka v modrém
popis: Olej na plátně, rozměr 81 x 65 cm. Obraz z roku 1938
o autorovi: Narodil se 28.1.1903 v Praze a zemřel 202.2.1963 v Praze
Studoval na pražské UMPRUM a na pražské AVU, kde ho připravoval Max Švabinský. Sám působil jako pedagog. Patřil mezi zakládající členy Spolku výtvarných umělců Mánes. Ve své tvorbě se zaměřil na krajinomalbu, zátiší a portréty. Ve dvacátých letech 20. století se věnoval tématice periférií a sociálních vyděděnců. Následovala dekáda, kdy tvořil portréty, ženské polofigury a figurální kompozice. Po druhé světové válce vytvářel monumentální kompozice a realizace. Navrhl úpravy pro interiér Karolina v Praze. V letech 1953 – 1955 vytvořil výzdobu Národního památníku na Vítkově.
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
25 000 Kč

13.09.2021 19:18