Naske Xaver František
Číslo položky: 13040
popis: Olej na dřevě rozměry: 66 x 56 cm, rám silně poškozen, zaskleno. Malba z roku 1932
o autorovi: Narodil se 2. 6. 1884 v Praze a zemřel 22. 8. 1959 tamtéž.

Malíř, dekoratér, ilustrátor.

Základní školu navštěvoval v Adamově u Brna. První zkušenosti v užité grafice získal u Karla Reisnera. Později absolvoval uměleckou akademii pod vedením profesora Roubalíka a speciálku profesora Schwaigra v letech 1901 – 1907. Podnikal mnoho cest do zahraničí – Nizozemí, Belgie a Velké Británie. Maloval portréty významných osobností. Vedle toho navrhoval kostýmy a masky.
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
7 500 Kč