Foltýn František - Připsáno
Číslo položky: 13129
Moje sledované obrazy Na břehu jezera
popis: Olej na lepence, rozměr 43 x 61 cm, zaskleno - sklo poškozeno, signováno na zadní straně.
o autorovi: Narodil se 9. 6. 1891 v Královských Stachách a zemřel 8. 6. 1976 v Brně.

Vyučil se malířství porcelánu, poté studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, ale studia nedokončil a bojoval v první světové válce, po ní se dostal na Slovensko a v jeho díle se objevovaly rysy expresionismu a kubismu, v roce 1922 spoluzakládal brněnskou odnož Skupinu výtvarných umělců a od roku 1924 působil ve Francii, kde byl členem skupiny Cercle et Carré a Abstraction-Création. V roce 1934 se vrátil do Československa a usadil se v Brně. V době působení v Československu se opět vrátil k realistickému vyjádření krajiny a poté se již jen přechodně, zejména v 60. letech, vyjadřoval abstraktně.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
6 000 Kč