Zpět na aukce Čumpelík Jan
Moje sledované obrazy Hanička - velký formát
popis: Olej na plátně, rozměr 100 x 75 cm, přiložena kopie znaleckého posudku, odhadní cena obrazu v roce 1997 činila: 75 000 Kč, rám poškozen
o autorovi: 28.1.1895 Dobrovice - 12.10.1965 Praha) byl český malíř, klasický představitel socialistického realismu. Původně byl malířem pokojů a dekorativním umělcem, později, v 50. letech, byl pokládán oficiálními kruhy za "největšího současného českého malíře". Mezi jeho nejznámější díla patří obraz Únorové ráno 1948
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
20 000 Kč