Zpět na aukce Jančálek Cyril
popis: Olej na lepence, rozměr 50 x 60 cm, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 1. 1. 1891 v Týnci u Hodonína.

Byl žákem Joži Uprky, pak studoval v letech 1910 – 1915 na UMPRUM v Praze a 1917 – 1918 studoval u profesora Piknera na Akademii v Praze. Byl středoškolským profesorem na Slovensku, vystavoval s UB slovenskou a SVUM Hodonín. Tvořil nejvíce figurální díla, čerpal motivy ze Slovenska a Slovácka.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
6 000 Kč