Čihák Jan
Číslo položky: 13152
Moje sledované obrazy Jarní tání u chalup
popis: Olej na plátně, rozměr 86,5 x 97,5 cm, nerámováno
o autorovi: Malíř krajinář narozen 1940
Malíř Vysočiny.
Jan Čihák tvoří expresivně, nesnaží se o panoramatické zachycení krajiny v její hloubce, ale o náladu a pocitové vnímání. Nezachycuje detaily, nepracuje se světlem, používá utlumené škály barev a inklinuje k melancholii všedního dne.

Významné místo v tvorbě zaujímají také bohatě aranžovaná květinová zátiší.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 500 Kč

09.06.2021 21:50