Kunft Alfred
Číslo položky: 13151
Moje sledované obrazy Panorama s řekou
popis: Olej na plátně, rozměr 76 x 90,5 cm, malba poškozena. Rok 1941. Autor patří do umělecké skupiny Mladí lvi v kleci: německy hovořících výtvarníků z Čech, Moravy a Slezska v meziválečném období.
o autorovi: Alfred Kunft byl německo-český grafik a malíř. Narodil se 3. 8. 1892 v Ústí nad Labem a zemřel 21. 1. 1961 v Nybro. V letech 1920 - 1921 studoval Uměleckoprůmyslovouo školu ve Vídni u Bertholda Löfflera. Od roku 1922 byl zaměstnán jako učitel kreslení na libereckém učitelském ústavu. Pracoval také jako sklářský návrhář u Josefa Riedla v Polubném. Alfred Kunft byl zakládajícím členem Oktobergruppe. Pravděpodobně nejucelenější sbírku tvorby Alfreda Kunfta lze najít v Oblastní galerii v Liberci, ojediněle se jeho práce nachází v soukromých sbírkách.
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
21 000 Kč