Zpět na aukce Novák Ladislav
popis: Olej na lepence, rozměr 41 x 44,5 cm, nesignováno
o autorovi: 1908 - 1986
byl český sochař, malíř, grafik a vysokoškolský pedagog, zasloužilý umělec. Autor mnoha soch ve veřejném prostoru, zejména v Kladně.
Vyučený malíř pokojů, studoval na Ukrajinské akademii, do roku 1935 na Akademii výtvarných umění v Praze u Otakara Španiela. V letech 1964–1968 byl profesorem na Střední uměleckoprůmyslové škole (Škole uměleckých řemesel) v Brně. Dále byl nástupcem Karla Lidického na katedře sochařství a plastiky Pedagogické fakulty UK.
Vyvolávací cena:
600 Kč
600 Kč

09.06.2021 21:48