Fišárek Alois
Číslo položky: 13137
Moje sledované obrazy Zahrady v Opočně
popis: Olej na lepence, rozměr 42 x 49 cm, malba mírně poškozena, zaskleno
o autorovi: Narodil se 16. 7. 1906 v Prostějově a zemřel 5. 2. 1980 v Praze.

Studoval na AVU v Praze u O. Nejedlého. Od roku 1945 profesor VŠUP, od 1967 profesor AVU v Praze. Od roku 1932 člen SVU Mánes, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků. Prošel vlivy expresionismu a kubismu. Věnoval se převážně krajinomalbě a zátiší, od 1939 také textilnímu návrhářství v souvislosti s přechodem z Prahy do Opočna.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
7 500 Kč