Polanský Jaroslav
Číslo položky: 13116
popis: Olej na sololitu, rozměr 49,5 x 70 cm, rám poškozen
o autorovi: Narozen: 1909, Zemřel: 1970
Původně vyučen malířem pokojů, poté studoval u profesora Otakara Nejedlého na Akademii výtvarného umění v Praze. Působil pak v rodném Herálci jako malíř – krajinář, realisticky zpodobňující okolní vysočinskou krajinu. V různých ročních proměnách tvořil rovněž žánrové obrázky ze zemědělství, maloval též zátiší. Zemřel roku 1970 v Herálci.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

09.06.2021 21:22