Picasso Pablo
Číslo položky: 12661
Moje sledované obrazy Ženy s pegasem
popis: Litografie, rozměr listu 43 x 59 cm
o autorovi: Narodil se 25. 10. 1881 v Malaze ve Španělsku a zemřel 8. 4. 1973 v Moguins ve Francii.

Malíř, sochař, grafický designér, tiskař a choreograf.

Jeho celé jméno je Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso.
Byl jednou z nejvýznamnějších osobností umění 20. století. Společně s Georgesem Braquem je považován za zakladatele kubismu. Odhaduje se, že Picasso vytvořil asi 13 500 obrazů a skic, 100 000 rytin a tisků, 34 000 ilustrací a 300 skulptur a keramických děl.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
8 000 Kč