Tkaczyk Bedřich Augustin
Číslo položky: 12606
popis: Olej na lepence, rozměr 51 x 36 cm
o autorovi: Bedřich Augustin Tkaczyk (1910 - 1979)
Malíř, grafik, studoval na UPŠ v Praze a na Kunstgewerbe ve Vídni, jako malíř působil v Ostravě. Zastoupen ve sbírkách GVUO, vynikající malíř Severní Moravy, měl velmi stížené možnosti účasti na výstavách, z politických důvodů se tento skvělý malíř nestal malířem evropské třídy, podle našeho názoru jde spolu s Wünschem o nejlepšího malíře Severní Moravy ve 20. století (Lexikon českých výtvarníků)
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
19 000 Kč