Zpět na aukce Černý Karel
Moje sledované obrazy Dáma u stolku s vínem na pobřeží
popis: Olej na plátně, rozměr 50,5 x 65 cm, datováno 1949. Rám poškozen. Přiložen soudně znalecký posudek potvrzující pravost + 6 x grafiky.
o autorovi: Narodil se 19. 2. 1910 v Brně a zemřel 18. 10. 1960 v Praze.

Malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor.

Studoval na Ukrajinské akademii v Praze a na AVU v Praze v letech 1933 – 1936 u profesora Jakuba Obrovského. Byl členem SVU Mánes. Ve 40. letech byl oceňován Jindřichem Chalupeckým jako jeden z nejtalentovanějších malířů své generace.
Vyvolávací cena:
60 000 Kč
245 000 Kč