Zpět na aukce Seidl Jaromír
popis: Olej na plátně, rozměry : 79 x 100 cm, datováno 1929
o autorovi: Narodil se 10. 12. 1893 na Žižkově a zemřel roku 1968.
Byl žákem pražské akademie u profesora Ženíška, Hynaise a Preislera. Profesor Preisler jej podporoval hmotně při jeho pobytu v Paříži, kde dva roky studoval na akademii Julian. Je znám svými figurálními obrazy, obrazy Ratibořického zámku a dalšími. Vystavoval v České Třebové 1929.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

14.06.2021 19:54