Ulšmíd F. Václav
Číslo položky: 12805
Moje sledované obrazy Večer v polích
popis: Olej na lepence, rozměry : 28 x 39 cm, nesignováno, na rubu autorský štítek
o autorovi: Narodil se 30. 4. 1903 v Praze.

Malbu studoval u J. Rýdla, Al. Kalvody a na Ukrajinské akademii v Praze.
Byl impresionistou, krajinářem a po Kalvodovy mu zůstal smysl pro vyhledávání romantiky a krásy české krajiny, kterou rád oživoval lidem. Byl malířem i grafikem, ale jeho grafické práce jsou málo známé a většinou jsou v soukromém majetku. Studijně pobýval ve Francii, Německu a hlavně na Balkáně (1935). Některá díla z této doby jsou v majetku ministerstva školství v bývalé Jugoslávii a cestovních kanceláří.
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
2 600 Kč