Brunner Antonín
Číslo položky: 12846
Moje sledované obrazy Svítání nad mořem
popis: Olej na plátně, rozměry : 27 x 47,5 cm, datováno 1913, nerámováno
o autorovi: Malíř, grafik, restaurátor.
Studoval u prof. Lišky na UPRUM v Praze, později v Paříži u J. P. Laurense a Luciena Simona. Maloval obrazy, figurální podobizny i krajiny. Jeho díla mají dekorativní ráz. V Paříži vystavil v Saloně. V Praze vystavoval souborně krajiny z Bretaně v Topičově saloně. Roku 1908 se vrátil do vlasti a na Slovensku se věnoval studiu lidového umění.
(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
11 000 Kč