Zpět na aukce Malínský Jaroslav
popis: Akvarel, rozměry ve výřezu pasparty : 32 x 26 cm, zaskleno
o autorovi: Narodil se 12. 5. 1897 v Praze.
Přípravnému studiu grafiky se věnoval již od 14 let. Po návratu z první světové války složil zkoušky na pražskou Akademii výtvarných umění tak úspěšně, že byl přijat přímo do mistrovské školy Vojtěcha Hynaise a roku 1920 přešel k Vratislavu Nechlebovi. Fascinovaly ho malby holandských mistrů 17. století. Po absolutoriu v roce 1923 podnikl řadu studijních cest do Paříže, Itálie, Jugoslávie, Španělska a Maroka. Od roku 1924 byl členem Jednoty výtvarných umělců a koncem 30. let jejím předsedou. V meziválečném období platil za nejvyhledávanějšího pražského portrétistu. Účastnil se členské výstavy JUV, roku 1937 měl samostatnou výstavu ke 40. narozeninám, po roce 1945 se účastnil kolektivních výstav, ale pro své politické názory upadl v nemilost. O portrétní tvorbu nebyl zájem, věnoval se grafice a krajinomalbě. Svými díly je zastoupen v Národní galerii, regionálních galeriích i v soukromých sbírkách. Řada obrazů byla zakoupena do zahraničí.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 500 Kč

08.06.2021 21:52