Nechleba Vratislav
Číslo položky: 12759
Moje sledované obrazy Alegorie vítězství
popis: Olej na dřevě, rozměry : 56 x 45 cm, signováno vlevo uprostřed. Dubová desky, nově rámováno.
o autorovi: Vratislav Nechleba
Narodil se 17. 6. 1885 v Praze a zemřel 26. července 1965 také v Praze.
Malíř portrétista, profesor na AVU.
V letech 1902 – 1907 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru profesora Maxmiliána Pirnera. Poté na základě Lerchova stipendia absolvoval studijní cesty do Itálie, Rakouska a Německa. V roce 1918 byl jmenován profesorem na AVU. Zde působil až do roku 1958, několikrát byl zvolen též rektorem AVU. Nejznámější část jeho díla tvoří portréty, včetně tzv. oficiálních portrétů – E. Vojana, T. F. Šimona, K. Kramáře, T. G. Masaryka adt. Vedle toho se věnoval i krajinomalbě, žánrovým výjevům a zátiším. Namaloval i řadu autoportrétů.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
16 000 Kč